Alapfokú iskolai végzettség,
Egészségügyi alkalmasság
Szakmai előképzettség: A következő szakirányú szakmai képzettség, illetve szakképesítés egyikével, vagy az ezzel egyenértékű jogelőd szakképesítéssel kezdhető meg a képzés: Élelmiszeripari gépkezelő, Villanyszerelő, Elektronikai műszerész, Szerkezetépítő és - szerelő, Hűtő- és szellőzésrendszer- szerelő, Központifűtés- és gázhálózat-rendszer-szerelő, Víz- és csatornarendszer-szerelő, Épület- és szerkezetlakatos, Finommechanikai műszerész, Gépi és CNC forgácsoló, Ipari gépész, Szerszám- és készülékgyártó, Mezőgazdasági gépész, Mezőgazdasági gépésztechnikus, Gyártósori gépbeállító, Karosszéria-lakatos, Abroncsgyártó, Műanyag-feldolgozó, Műanyag-feldolgozó technikus, Papírgyártó és - feldolgozó, Papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer- gyártó, Papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer- gyártó technikus, Vegyipari rendszerkezelő, gépészet ágazathoz tartozó bármely szakképesítés, elektronika és elektrotechnika ágazathoz tartozó bármely szakképesítés
Előírt szakmai gyakorlat: A nyomástartó berendezések és rendszerek biztonsági követelményeiről és megfelelőség tanúsításáról szóló 44/2016. (XI. 28.) NGM rendelet besorolása szerinti III.-IV. kategóriájú nyomástartó edény mellett eltöltött fél év (6 hónap), vagy I.-II kategóriájú nyomástartó edény mellett eltöltött 1 év időtartamú gyakorlat. A szakmai gyakorlatról a munkáltató adhat igazolást.
A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés a jogszabályban meghatározott képesítési követelmény munkakör betöltéséhez vagy tevékenység folytatásához.
A képesítési követelményt előíró jogszabály: az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről szóló 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet.
A nyomástartóedény-gépész feladata minden olyan gázt, és folyadékot használó technológia kezelése, aminek a túlnyomása a 0,5 bárt meghaladja, mint pl. az olajipari-, vegyipari-, gyógyszeripari gépek, berendezések, sűrített levegőt használó technológia, levegőbontó és gázokat cseppfolyósító berendezések. Feladata továbbá az ezekhez kapcsolódó csőhálózatok szerelése, karbantartási feladatok, nyomáspróbák, szerelési műveletek elvégzése és dokumentálása számítógéppel.
- Épületgépészeti munkabiztonsági és környezetvédelmi feladatok
- Nyomástartó berendezések szerkezete, gyártása, üzemelétetése
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A szakképzési törvény előírásai szerint a képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tesznek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. A képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.