Nyomástartóedény-gépészjogszabály alapján szervezett képzés Eger

Választott helyszín
Eger

Tervezett kezdés

2024. szeptember 30.

Érdeklődjön további időpontokkal kapcsolatban munkatársainknál.

Képzési napok

szombat vagy két hétköznap

Egyéb
Biztosan indul
Képzés díja
290 000 Ft Az ár a vizsga díját nem tartalmazza.
Kedvezmények
Részletfizetési lehetőség
Kapcsolattartó
Majoros Zoltán
Majoros Zoltán
Területi képviselő
miskolc [at] oktav.hu
eger [at] oktav.hu
Békefi Angelika
Békefi Angelika
Tanfolyamvezető
bekefi [at] oktav.hu
Dömösi Ágnes
Dömösi Ágnes
Tanfolyamszervező
domosi [at] oktav.hu
Vavrovics Erzsébet
Vavrovics Erzsébet
Tanfolyamszervező
vavrovics [at] oktav.hu
Egyéb tudnivalók
Nyomástartóedény-gépész tanfolyam részvételi díja tartalmazza az elméleti és a gyakorlati oktatást, valamint a jegyzet árát is.
Típus
jogszabály alapján szervezett képzés
Képző intézmény
OKTÁV Továbbképző Központ Zrt.
Engedélyszám, Nyilvántartási szám
E-2020/000099
Jelentkezés feltétele
  • Alapfokú iskolai végzettség,

  • Egészségügyi alkalmasság

  • Szakmai előképzettség (Részletezve megtalálja az egyéb információkban)

  • Előírt szakmai gyakorlat (Részletezve megtalálja az egyéb információkban)

Időtartam
3 hónap
A munkaterület leírása

A nyomástartóedény-gépész feladata minden olyan gázt, és folyadékot használó technoló­gia kezelése, aminek a túlnyomása a 0,5 bárt meghaladja, mint pl. az olajipari-, vegyipari-, gyógyszeripari gépek, berendezések, sűrített levegőt használó technológia, levegőbontó és gázokat cseppfolyósító berendezések. Feladata továbbá az ezekhez kapcsolódó csőhálózat­ok szerelése, karbantartási feladatok, nyomáspróbák, szerelési műveletek elvégzése és do­kumentálása számítógéppel.

A képzés szakmai témakörei
  • Épületgépészeti munkabiztonsági és környezetvédelmi feladatok

  • Nyomástartó berendezések szerkezete, gyártása, üzemelétetése

Vizsgainformációk

Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.

Bizonyítvány

A szakképzési törvény előírásai szerint a képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tesznek.  A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.

Egyéb információk

Szakmai előképzettség: A következő szakirányú szakmai képzettség, illetve szakképesítés egyikével, vagy az ezzel egyenértékű jogelőd szakképesítéssel kezdhető meg a képzés: Élelmiszeripari gépkezelő, Villanyszerelő, Elektronikai műszerész, Szerkezetépítő és - szerelő, Hűtő- és szellőzésrendszer- szerelő, Központifűtés- és gázhálózat-rendszer-szerelő, Víz- és csatornarendszer-szerelő, Épület- és szerkezetlakatos, Finommechanikai műszerész, Gépi és CNC forgácsoló, Ipari gépész, Szerszám- és készülékgyártó, Mezőgazdasági gépész, Mezőgazdasági gépésztechnikus, Gyártósori gépbeállító, Karosszéria-lakatos, Abroncsgyártó, Műanyag-feldolgozó, Műanyag-feldolgozó technikus, Papírgyártó és - feldolgozó, Papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer- gyártó, Papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer- gyártó technikus, Vegyipari rendszerkezelő, gépészet ágazathoz tartozó bármely szakképesítés, elektronika és elektrotechnika ágazathoz tartozó bármely szakképesítés
Előírt szakmai gyakorlat: A nyomástartó berendezések és rendszerek biztonsági követelményeiről és megfelelőség tanúsításáról szóló 44/2016. (XI. 28.) NGM rendelet besorolása szerinti III.-IV. kategóriájú nyomástartó edény mellett eltöltött fél év (6 hónap), vagy I.-II kategóriájú nyomástartó edény mellett eltöltött 1 év időtartamú gyakorlat. A szakmai gyakorlatról a munkáltató adhat igazolást.

A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés a jogszabályban meghatározott képesítési követelmény munkakör betöltéséhez vagy tevékenység folytatásához.

A képesítési követelményt előíró jogszabály: az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről szóló 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet.

Miért érdemes az OKTÁV-nál elvégezni ezt a képzést?

A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink.  Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz.  Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket.  Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek.  A képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni.  Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk.  A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk.  Tanáraink a szakma kiváló szakemberei.  Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak.  A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható.  A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.

Kapcsolódó képzések

A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.