Érettségi, egészségügyi alkalmassági
Önállóan vagy mérnöki irányítással épületek és más építmények terveinek készítésével, az épületek és építmények építésével, felújításával, átalakításával, üzemeltetésével, karbantartásával és javításával kapcsolatos műszaki feladatokat lát el.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- rendszerezni a különböző építőanyagok tulajdonságait és gyártási folyamatát
- térbeli testeket síkban ábrázolni: vetületben, axonometriában, perspektívában
- szabadkézi vázlatot készíteni, arányosítani, mérni, ellenőrizni
- irányítás mellett terveket, tervrészleteket szerkeszteni
- számítógéppel segített tervezői programokat használni
- meghatározni a statikailag határozott tartók támaszerőit, igénybevételeit
- megérteni az építőipari alapfogalmakat
- építmények, épületek kitűzése során használni a vízszintes és magasság mérés eszközeit, műszereit, a mérési jegyzőkönyvek alapján feldolgozni a mérési eredményeket
- megérteni az alapozási módokat, értelmezni az alépítményi szigeteléseket
- rendszerezni a függőleges teherhordó és nem teherhordó szerkezeteket
- rendszerezni a vízszintes, íves és ferde teherhordó szerkezeteket
- alépítményi munkákat végezni
- felépítményi munkákat végezni
- húzásra és nyomásra ellenőrizni és méretezni a szerkezeteket
- rendszerezni az építési beruházási folyamatokat
- megkülönböztetni a tetők, fedélszerkezetek típusait és a tetőfedések fajtáit
- szabadkézzel tervrészletet készíteni, irányítás mellett terveket, tervrészleteket szerkeszteni, rajzolni a szabványos jelölések alkalmazásával
- hajlításra és nyírásra ellenőrizni és méretezni a szerkezeteket, értelmezni a tartók alakváltozásait
- ellenőrizni és méretezni a magasépítési vasbeton szerkezeteket, értelmezni az alakváltozással, repedéssel kapcsolatos követelményeket
- alkalmazni a tervezés, kivitelezés során az örökségvédelemre vonatkozó jogszabályokat
- szakmai idegen nyelven kommunikálni, idegen nyelvű szakmai szöveget értelmezni
- közreműködni a kivitelezés térbeli és időbeli szervezésének tervezésében, aktualizálásában
- számítógéppel segített tervezői programokat alkalmazni
- értelmezni a technológiai terveket, előírásokat
- betartani, betartatni a munkavédelmi és egészségvédelmi előírásokat
- Építőipari ágazati ismeretek
- Építész technikus közös ismeretek
- Magasépítő technikus ismeretek
- Magasépítő technikus feladatok
- Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén)
- Foglalkoztatás II.
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
3,99
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
- Építési műszaki ügyintéző
- Építkezés-szervező
- Építőipari ügyintéző
- Hídépítő és -fenntartó technikus
- Magasépítő technikus
- Mélyépítő technikus
- Műemlékfenntartó technikus
- Útépítő és -fenntartó technikus
- Vasútépítő és -fenntartó technikus
Az építészet egy különleges területén helyezkedne el? Páratlan térbeli látása és precizitása műszaki érdeklődéssel párosul? Magasépítő technikusként önállóan vagy mérnöki irányítás mellett olyan munkaköröket tölthet be, mint a hídépítő és -fenntartó technikus, a műemlékfenntartó technikus vagy az útépítő és -fenntartó technikus. Legfőbb feladata az épületek és építmények tervének elkészítése lesz, melyet szabadkézi rajzokkal és számítógépes szoftverekkel valósít meg. Mivel az építkezés minden fázisában részt vesz, a műszaki teendőket ugyanúgy kézben tartja, mint a tervezőmérnökökkel és a kivitelezőkkel történő kommunikációt. Nagy hozzáértéssel határozza meg a statikailag fő támaszerők igénybevételét és mérési jegyzőkönyvben rögzíti a kapott eredményeket. A megrendelt építőanyagot és az elvégzett munkát is minőségellenőrzés alá veti a legjobb végeredmény érdekében. A szoros határidők betartásában geodéziai mérőműszerek, talajmechanikai laboratóriumi mérőeszközök, ács- és betonacélszerelő kéziszerszámok, valamint anyagmozgató gépek is segítik. Ha kedvet érez, hogy kapcsolódó területeket is megismerjen, akkor a Mélyépítő technikus és az Útépítő és fenntartó technikus képzéseket is ajánljuk figyelmébe.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.