Műemléki helyreállítószakmai képzés (szakképesítésre felkészítés) Kaposvár
középfokú végzettség és
egészségügyi alkalmasság és
5 év kőműves vagy kőműves és hidegburkoló szakmai gyakorlat illetve
az alábbi szakmai előképzettségek egyike: Kőműves OKJ 34 582 14, és a korábbi jogelőd végzettségek; Kőműves és hidegburkoló OKJ 34 582 08, és a korábbi jogelőd végzettségek; Kőműves OSZJ 4 0732 06 08
A Műemléki helyreállító tanfolyam célja olyan szakember képzése, építészeti értékeink megóvásával, felújításával, helyreállításával foglalkozik. Szakmai irányítással a felújítási dokumentáció alapján a károsodott épületszerkezeteket helyreállítja és biztosítja, hogy a felújított szerkezet további évszázadokig betöltse funkcióját. A szakember feladatkörének megfelelően tisztában van a hagyományos építészeti stílusok, építési technikák, anyagok sajátosságaival. Ennek megfelelően végrehajtja a védett épületek egyedi kivitelezési, felújítási munkálatait. Ismeri a felújítási terv szerinti anyagok, technológiák szakszerű alkalmazását, és kivitelezőként igényes munkát végez.
Csapatban dolgozva maradandó, látványos, kreatív manuális munkát végez, így építészeti értékeink megőrzésének tevékeny részese. A hagyományos építési technikákon, és anyagokon túl folyamatosan megismeri az új, innovatív – védett épületeken is felhasználható – anyagokat.
Ismeri és tudatosan betartja a műemlék helyreállítási, felújítási munkák során a hatályos műemlék-, baleset-, tűz- és környezetvédelmi szabályokat.
A kivitelezés során keletkezett hulladékokat a vonatkozó előírásoknak megfelelően szállítja, tárolja.
- Szakmai elmélet alapjai
- Műemléki helyreállító szakmai elmélet
- Műemléki helyreállító szakmai gyakorlat
- Műemléki helyreállító kivitelezési projektek
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A szakképzési törvény előírásai szerint a képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tesznek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. A képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.