érettségi végzettség
Az oktatás célja, hogy a résztvevők megismerjék a logisztikus szakmát, felkészüljenek a sikeres szakmai vizsgára, és képessé váljanak a logisztikai technikus munkakör betöltésére.
A logisztikai technikus szakmát ajánljuk: azoknak, akik érdeklődnek a logisztikai tevékenységek iránt, akiket érdekel a szállítmányozással kapcsolatos szervezőmunka, a logisztikai tervezés, szem előtt tartva az eredményességet és a hatékonyságot.
Azok a jelentkezők, akik korábbi tanulmányaik vagy gyakorlatuk alapján alapvető ismeretekkel rendelkeznek a közlekedés- és szállítmányozásipari munkálatokkal kapcsolatban, felmentést kaphatnak az ágazati alapvizsga alól.
A logisztikai technikus végzettségű szakember összehangolja, tervezi, lebonyolítja és ellenőrzi a szállítmányozás területén az árutovábbításhoz kapcsolódó fuvarozási, szállítmányozási és logisztikai tevékenységeket; a logisztika területén a termeléshez, értékesítéshez szükséges alapanyagok, alkatrészek és termékek beszerzését, készletezését és az elosztási folyamatok tervezését, végrehajtását és ellenőrzését végzi; a raktározás területén ellátja a be- és kitárolás munkafolyamatait, az anyag átvételét és kiadását, elvégzi a komissiózás és az expediálás műveleteit; szállítmányozás területén az árutovábbításhoz kapcsolódó fuvarozási, szállítmányozási és logisztikai tevékenységeket összehangolja, tervezi, lebonyolítja, ellenőrzi; fuvarokmányokat állít ki és megfelelő szervezéssel gazdaságos, biztonságos és gyors minőségi szolgáltatást valósít meg.
A Logisztikai technikus oktatás résztvevői képessé válnak:
- rendelések, beszerzések, értékesítések feladatainak lebonyolítására
- tervezési feladatok végezésre az ellátási, készletezési, termelési folyamatokban
- reklamációs esetek kezelésére
- raktár kezelésével és vezetésével kapcsolatos teendők ellátására
- árutovábbítással kapcsolatos feladatok, valamint nemzetközi szállítással, szállítmányozással kapcsolatos ügyintézői tevékenység végzésére
- partnerekkel, ügyfelekkel, különböző közlekedési hatóságokkal, szervezetekkel való kapcsolattartásra
- szállítmányozási szerződés tervezetének előkészítésére
- különböző fuvareszköz-, illetve árukárok kivizsgálásában való részvételre, kárügyek intézésére.
Az oktatás tartalmazza a gyakorlati képzést is, melyet saját tanműhelyünkben biztosítunk.
A képzés végeztével a résztvevők a képzőtől végbizonyítványt kapnak. Ezzel szakmai záróvizsgát tehetnek, amelynek sikeressége esetén Logisztikai technikus szakmát tanúsító bizonyítványt kapnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.