

Érettségi
A Közművelődési munkatárs feladata: az előadó-művészeti intézményekben folyó szakmai munka során az elkészült művészi produkciók bemutatásakor a közönséggel folytatott kapcsolat koordinálása. Információ kiajánlás: Az adott előadó-művészeti intézmény speciális információinak és az adott előadás sajátosságainak közönséghez való eljuttatása, információáramlás elősegítése. Az előadó-művészeti intézmény programja és az adott előadás iránti érdeklődés felkeltése. Szerződéskötés: Az adott program iránt érdeklődő közönséggel szerződéskötés jegyértékesítés által. Lebonyolítás: A jeggyel rendelkező közönség fogadása, kezelése, az előadás biztonságos megtekintésének és a darab művészi értékeinek optimális befogadásának biztosítása. Monitoring: Az előadás megtekintését követően a visszajelzések, visszacsatolások összegzése az alkotókhoz való eljuttatása.
A Közművelődési munkatárs szakképesítéssel rendelkező képes:
közönségforgalmi feladatokat szervezni és felügyelni színházban, cirkuszban, előadó-művészeti rendezvényeken,
ellenőrizni a közönségforgalmi terület balesetmentes állapotát,
megszervezni az előadások alatti orvosi ügyeletet,
fogadni az érkező vendégeket,
a közönségforgalmi területen előforduló rendkívüli esemény alkalmával intézkedni,
gondoskodni az előadás zavartalanságáról,
a ruhatárosokkal és a műsorfüzetárusokkal elszámolni,
az előadásokra, egyéb kulturális eseményekre szóló belépőjegyeket árusítani,
szigorú számadású nyomtatványt kezelni,
anyagi és erkölcsi felelősséget vállalni a rábízott feladatokért, értékért, pénztárért, készpénzért, valamint a pénzt helyettesítő okmányokért,
marketing feladatokat ellátni,
közönségszervezési feladatokat ellátni,
közönségkapcsolati rendszert kiépíteni és ápolni
- Helyi társadalom és kultúraismeret
- Kulturális rendezvények szervezése
- Kulturális szervezetek és intézmények működése, közművelődési tevékenysége
- Az előadó-művészeti közönségkezelő tevékenysége
- Az előadó-művészeti szervező tevékenysége
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A szakképzési törvény előírásai szerint a képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tesznek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. A képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.