- 34 522 04 villanyszerelő vagy középfokú, vagy felsőfokú erősáramú végzettség és a 7. Egyebek fejezetben foglaltak,
- minimum 2 év üzemeltetői munkakörben eltöltött szakmai gyakorlat
- egészségügyi alkalmasság
A villamos hálózatkezelő feladata a kis-, közép- és nagyfeszültségű szabadvezetékes és kábeles elosztóhálózat üzemeltetése, a hálózatok állapotának ellenőrzése, a hálózati kapcsolások végrehajtása tervezett munkák és üzemzavarok esetén, az üzemzavarok okainak felismerése és a hibák elhárítása.
A szakképesítés-ráépüléssel rendelkező képes:
- hálózatellenőrző bejárást végezni
- állapotellenőrző bejárást végezni
- mérni a hálózat villamos paramétereit
- dokumentálni az ellenőrzések eredményét
- üzemi naplót vezetni
- ellátni a helyszíni felügyeletet vezetékes munkákhoz
- készülékek üzemállapotát ellenőrizni
- hálózatot üzemeltetni
- meghibásodott berendezés helyreállítását végezni
- hálózati feszültségmentesítési utasítást készíteni
- végrehajtani a feszültségmentesítést üzemirányítói utasításra,
- üzemzavar behatárolását végezni földzárlatos, zárlatos vezetéken
- ellátni a fogyasztói szolgálatot
- fogyasztói kiértesítést végezni
- végrehajtani a munkaterület átadás-átvételét
- védelmek, automatikák jelzéseit leolvasni, értelmezni
- üzemzavar okait felismerni, elvégezni a hibás berendezés javítását, helyreállítását
- kommunikálni az üzemirányítókkal
- munkája során betartani a tűzvédelmi, munkavédelmi szabályokat
- betartani az érintésvédelmi és az üzemeltetési szabályokat
- Műszaki ügyvitel
- Villamos hálózat ellenőrzése, üzemeltetése
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.