Alapfokú iskolai végzettség, egészségi alkalmasság
Az ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelő feladata különböző ipari hőtechnikai rendszerek (ipari és mezőgazdasági szárítók, ipari kemencék, stb.) olaj- és gáztüzelő berendezéseinek szakszerű, zavartalan, gazdaságos és biztonságos üzemeltetése. Biztosítja a berendezés tüzelőanyag ellátását, felkészíti, indítja, üzemelteti és leállítja a berendezést, vigyázza az üzemi paramétereket, a szakszerű ellátást, a biztonsági berendezéseket és az épületfelügyeleti rendszereket, dokumentálja az üzemvitelt.
A részszakképesítéssel rendelkező képes:
- ellenőrízni, üzembehelyezni a gázellátó rendszert
- a gázégőt feszültség alá helyezni
- ventilátorokat indítani
- indítani a gázégőt
- ellenőrizni a lángképet, a folyamatos üzemet
- rendszerre kötni a berendezést
- ellenőrizni a füstgázt (hőmérséklet, összetétel)
- felügyelni, ellenőrizni a biztonsági berendezések állapotát
- ellenőrizni, üzembe helyezni az olajtárolót és a napi olajtartályt
- felfűteni az olajat a megfelelő hőmérsékletre
- beindítani az olajszivattyút
- begyújtani az olajégőt
- üzemeltetni a gáz- és olajégőt
- ellenőrizni a gáz- és olajellátó rendszert
- kezelni, beállítani az üzemi szerelvényeket
- ellenőrizni és rögzíteni az üzemi paramétereket
- üzemeltetni, felügyelni a rábízott technológiai berendezéseket, rendszereket
- hatáskörében az előforduló hiba megszüntetéséről intézkedni
- vészhelyzet esetén a rendszerek működését leállítani
- szükség esetén felettesét értesíteni
- felügyelni a tüzelőanyag tároló központi tűzvédelmi rendszerét
- felügyelni az üzemcsarnok, kazánház vészszellőztető, veszélyes gázkoncentrációt ellenőrző mérő rendszerét
- biztosítani a veszélyes anyagok hatósági előírásoknak megfelelő tárolását
- vezetni az üzemi naplót, rögzíteni a műszakban történteket
- mérni, dokumentálni az elszámolási méréseket
- Épületgépészeti munkabiztonsági és környezetvédelmi feladatok
- Ipari olaj- és gáztüzelő-berendezés kezelés
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
4,07
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.