Műtőssegéd-gipszmesterszakmai képzés (szakképesítésre felkészítés) Pécs
Érettségi,
0,5 év műtőben eltöltött munkahelyi gyakorlat,
Egészségügyi tevékenység végzéséhez szükséges egészségi alkalmasság
A Műtőssegéd-gipszmester:
- a műtéti beavatkozások előkészítésénél, meneténél, valamint a beavatkozás után végez feladatokat
- segíti a műtéti team munkáját
- feladatai közé tartozik a beteg előkészítése a műtéti beavatkozáshoz: műtéti terület borotválása, a műtét típusának megfelelő fektetése, a beteg visszaszállítása a fekvőbeteg ellátó osztályra
- a műtéti beavatkozások során a műtéti szakasszisztens utasításának megfelelően előkészíti a műtéti típushoz szükséges eszközöket, technikai berendezéseket, steril anyagokat, a műtői aszeptikus környezet feltételeit betartja
- a műtét során kezeli a technikai berendezéseket, eszközöket, beadja a beavatkozáshoz szükséges steril anyagokat, az utasításnak megfelelően beállítja a műtőasztalt. A műtétek végén gondoskodik a műtők szakszerű rendbetételéről
- a műtőkben használatos berendezéseket, eszközöket a biztonságtechnikai előírások figyelembevételével karbantartja, tisztítja.
- Kommunikációs, etikai, jogi alapismeretek
- Elsősegélynyújtás - első ellátás
- Anyag és eszközismeret
- Higiénia és munkavédelem
- Műtőszolgálat alapismeretek
- Műtőszolgálati tevékenységek - gyakorlat
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A szakképzési törvény előírásai szerint a képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tesznek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
Az emberi testben összesen 206 csont található, és akkor érezzük igazán a fontosságukat, amikor egy sérülés következtében valamelyik eltörik. A gyógyításban az orvosok munkáját a segédápolók és műtőssegédek segítik, akik előkészítik a betegeket és az operáció helyszínét a szakszerű ellátásra. A műtőssegéd-gipszmester ismeri a műtő berendezéseit: szakértelemmel kezeli az elektromos szívót, a műtőlámpát, a kötözéshez használatos anyagokat és az operációs mikroszkópot. Feladatkörébe tartozik a fertőtlenítés, a takarítás, a műtőasztal és tartozékainak ellenőrzése, a tálcák és eszközök sterilizálása és bekészítése, valamint az operáló csapat beöltöztetése is. Közreműködik a műtét lebonyolításában, majd a hagyományos vagy könnyített eljárással begipszeli a sérült testrészt. Munkáját járó- és fekvőbeteg intézmények alkalmazottjaként végzi és az orvosok utasításait követve gondosan ügyel az etikai és egészségügyi szabályok betartására is.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. A képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.