


középfokú végzettség,
Szakmai előképzettség: Divatszabó szakmajegyzék: 4 0723 16 03, Női szabó OKJ 34 542 06, Férfiszabó OKJ 34 542 04, Nőiruha-készítő OKJ 33 52 76 05, Férfiruha készítő OKJ 33 52 76 01;
Egészségügyi alkalmasság
A munkaruha- és védőruha készítő feladata műszaki dokumentáció alapján, sorozat- és méretes munka- és védőruházati termékek elkészítése, gyártása. Munkáját a munka- és védőruházati trendek ismerete, a szakirány új technológiai irányaira (alapanyag, kellékanyagok és gépek- berendezések területén) való nyitottság és érdeklődés, a ruházati termék használatának, funkciójának koncepcióban való gondolkodás, a kreativitás, a jó kézügyesség, a pontosság, a szemmérték, a digitalizáció iránti érdeklődés, az önállóság, valamint a csapatmunka jellemzi.
A képzés otthon is végezhető, kis befektetéssel is jól jövedelmező szakképesítés megszerzéséhez nyújt segítséget.
A Munkaruha- és védőruha készítő tanfolyamon résztvevők a képzés elvégzésével képessé válnak:
modellrajz alapján szabásmintát szerkeszteni és modellezni, különösen a következő típusú termékekre: kötény, köpeny, nadrág, munkakabát, overáll, védelmi jellegű kiegészítők (kendő, sapka, maszk, kesztyű stb.)
egyedi vagy kisszériás szabás esetén a szabás munkaműveletét elvégezni
gyártástechnológiát készíteni, meghatározni a termék munkaműveleteit
a műveleti sorrend alapján a terméket előállítani
a termékkel szemben elvárt különleges igények alapján az alkalmazott kellékeket kiválasztani
az alapanyag és a ruházati termék funkciója alapján a különleges gyártástechnológiai műveleteket meghatározni és a műveleteket kivitelezni (hegesztés, ragasztás)
a termék előállítása során szükséges eszközöket, gépeket, berendezéseket kezelni
a munkaruha- és védőruházati készterméken elvégezni a javító, átalakító, korrigáló, méretre igazító műveleteket
munkája során betartani a munka- és tűzvédelmi előírásokat, szabályokat
Munka- és védőruha készítésének alapjai
Munka- és védőruha készítése
Munka- és védőruhák gyártástechnológiájának alapjai
Munka- és védőruhák gyártástechnológiája
Az egyes tantárgyak befejezését követően a résztvevők tantárgyzáró vizsgát tesznek. Kétféle minősítés szerezhető: „Megfelelt”, illetve „Nem felelt meg”. Sikertelenség esetén a tantárgyzáró vizsga még két esetben – ingyenesen –megismételhető. A szakmai képzés követelményeinek sikeres teljesítéséről a Képző Tanúsítványt állít ki.
A szakképzési törvény előírásai szerint a képzést sikeresen elvégző résztvevők akkreditált vizsgaközpont által szervezett vizsgát tesznek. A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
Cipőipariszerszám-készítő
Fémipari eszközgyártó
Gyémántszerszám- készítő
Idomszerész
Mezőgazdasági szerszámkészítő
Optikai szerszámkészítő
Szabászkés-készítő
Szerszámmegmunkáló
Vésnökszerszám-készítő
Zárszerszám-készítő
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. A képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.