- alapfokú iskolai végzettség,
- egészségügyi alkalmasság
A medencefelügyelő a fürdőszolgáltatás területén tevékenykedik, vendégfelügyeletet, prevenciós tevékenységet és életmentési feladatokat lát el. Együttműködik a műszaki kiszolgáló személyzettel, és a fürdőszolgáltatás egyéb beosztású munkavállalóival.
A részszakképesítéssel rendelkező képes:
- mesterséges (épített) környezetben: uszodákban, fürdőkben, medencés strandokon prevenciós
- tevékenységet végrehajtani, vízből menteni és elsősegélyt nyújtani
- gondoskodni a kulturált, tiszta, balesetmentes környezetről
- nyilvántartásokat vezetni
- medencéket felügyelni
- ügyfélszolgálati tevékenységet ellátni
- szolgáltatásokat értékesíteni
- Vízből mentés I.
- Baleset-megelőzés, elsősegélynyújtás
- Fürdőüzemi munka-, baleset-, tűz- és környezetvédelem
- Szuggesztív kommunikáció
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
4,52
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
Szívesen dolgozna egy régi hagyományokkal rendelkező, erőt és ügyességet igénylő szakmában? Ácsként változatos famunkák kivitelezésével bízhatják meg: fedélszerkezeteket, zsaluzatokat, állványokat készít, de bontási, átalakítási és karbantartási munkákat is végezhet. A megrendelők igényei szerint előregyártott faszerkezeteket épít be, helyszíni zsaluzást alakít ki monolit beton és vasbeton szerkezetekhez, de a beton bedolgozását és a homlokzati fémállványok szerelését is gyakorlottan tudja végezni. Feladatai körébe tartozik még a munkához szükséges anyagok és eszközök megtervezése és beszerzése a helyszíni mérések alapján. A műszaki rajzok értelmezése segíti a zsaluzás anyagainak méretre szabásában, a pillérek és falak megtámasztásában, valamint a függesztett vagy kúszó állványok összeállításában, melyeket a munka végeztével lebont. A precíz kivitelezésben szaktudása mellett faipari kéziszerszámok, elektromos kisgépek, szintezőműszerek, betonfelület csiszolók, állványszerelő célszerszámok, bontószerszámok és számítógépes szoftverek is segítik. Végzettségével csőállványozó, dúcolat készítő vagy fedélszerkezet-készítő munkaköröket is betölthet. Kiegészítésképp ajánljuk figyelmébe a Bádogos és a Tetőfedő képzéseinket is.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.