Alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmasság, alapszintű lovas tudás
Biztosítja a ló szakszerű gondozását, takarmányozását. Kialakítja a ló optimális tartási körülményeit. Elvégzi a tenyésztéssel kapcsolatos gyakorlati feladatokat. Részt vesz a ló napi mozgatási feladatainak ellátásában és alapkiképzésében.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
- kiválasztani a korcsoportoknak, használatnak, tenyészállatnak megfelelő takarmányokat, és összeállítani a takarmány adagokat,
- kialakítani az istálló és környezetének rendjét,
- gondoskodni az istálló higiéniai előírások betartásáról,
- megszervezni és végrehajtani a lovak mindennapi mozgatását és jártatását,
- előkészíteni, ellenőrizni és karbantartani a lovak mozgatásához kapcsolódó eszközöket és szerszámokat,
- karbantartani az istálló, a karámok és a szérűskert berendezéseit és a felszereléseit,
- segédkezni a ló egészségügyi ellátásában,
- felismerni a ló legjellemzőbb betegségeit, illetve a beteg és sérült állat gondozását az állatorvos utasításainak megfelelően elvégezni,
- elvégezni a kancák próbáltatását és közreműködni a termékenyítésben,
- felismerni a közeledő ellés jeleit, szakszerűen előkészülni az ellésre és segítséget nyújtani az ellésnél,
- felkészíteni a lovat bemutatókra, vizsgákra, bírálatokra, illetve aukciókra,
- előkészíteni a lovat futószáras, nyereg alatti, illetve fogatban történő használatra,
- a ló futószáras, nyereg alatti, illetve fogatban történő mozgatására, jártatására,
- végrehajtani a ló munka utáni ápolását, gondozását,
- munkavédelmi előírásokat betartani.
- Foglalkoztatás I.
- Foglalkoztatás II.
- Munkahelyi egészség és biztonság
- Lógondozási feladatok
- Lótenyésztési feladatok
- Lovaglási feladatok I.
- Fogathajtási feladatok
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
3,86
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.