8 általános végzettség, egészségügyi alkalmasság
A kertépítő és -fenntartó feladata az épülő zöldfelületek terv szerinti kivitelezése, a meglévők fenntartása és felújítása a hatályos törvényi háttér figyelembevételével, önállóan, illetve irányítói jelleggel.
A szakképesítés megszervezése teszi lehetővé önálló vállalkozás indítását a vállalkozásról szóló hatályos jogszabályok rendelkezései alapján.
A részszakképesítéssel rendelkező képes:
- vállalkozást alapítani/ működtetni/ megszüntetni,
- középszintű vezetői feladatokat ellátni,
- árajánlatot, technológiai és parkfenntartási tervet készíteni, kalkulációt végezni,
- ismerni és alkalmazni a támogatási rendszereket és a támogatások lehívásának folyamatát,
- előkészítő tevékenységet végezni, végeztetni,
- felismerni, meghatározni a dísznövényfajokat, illetve fajtákat,
- növényápolást végezni, végeztetni,
- eszközöket használni, gépeket üzemeltetni, használni, karbantartani,
- munkavédelmi előírásokat betartani,
- előírások szerint dolgozni, dolgoztatni,
- dokumentációt használni, készíteni, készíttetni,
- irányítási, szervezési feladatokat ellátni,
- szükséges anyagokat és eszközöket beszerezni,
- építés-előkészítő műszaki munkákat végezni,
- alapvető geodéziai számításokat és feladatokat, tereprendezési munkát végezni,
- alépítményi szerkezeteket készíteni, készíttetni,
- felépítményi szerkezeteket készíteni, készíttetni, fenntartani,
- kertberendezési tárgyakat, létesítményeket elhelyezni, fenntartani,
- növényültetési, virágágy kiültetési, gyepesítési munkát végezni,
- parkfenntartási, gondozási munkát végezni.
- Vállalkozási, kereskedelmi alapok
- Kertészeti alapismeretek
- Kertészeti munkavállalói ismeretek
- Kertfenntartás
- Növényismeret
- Parképítés
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
4,11
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.