Egészségügyi alkalmasság és alapfokú iskolai végzettség (általános iskola 8. osztálya) és Eladó (OKJ 34 341 01) vagy Élelmiszer-, vegyi áru eladó (OKJ 31 341 05) vagy Műszakicikk eladó (OKJ 31 341 03) szakképesítéssel vagy OKJ-ben szereplő eladó vagy Kereskedő szakképesítések, valamint az OKJ megjelenése előtti, államilag elismert eladó vagy kereskedő végzettség (képesítés) birtokában.
A gyógynövény eladó szakember a gyógynövény szaküzletben a vásárlói igényeknek megfelelő, gyógynövényt, gyógyhatású készítményt, egészséges táplálkozást segítő terméket ajánl, illetve tájékoztatást ad a gyógynövény-termékek tulajdonságairól, használatáról, felhasználásáról. Előkészíti és lebonyolítja a gyógynövény-termékek mennyiségi és minőségi átvételét, ellenőrzi a kötelezően előírt okmányok meglétét. Nyilvántartást vezet a gyógynövény-termékek készletéről, és betartja azok értékesítésére vonatkozó előírásokat.
Kisvállalkozást alapít, és működtet.
A szakképesítés-ráépüléssel rendelkező képes:
- gondoskodni az áru minőségének és mennyiségének megóvásáról
- megismerni a vásárló igényeit
- szakszerű tájékoztatás nyújtani a gyógynövény-termékek hatóanyagára, felhasználására vonatkozóan
- szakszerű felvilágosítást adni a gyógynövényekről, a gyógyhatású és egyéb készítményekről
- tájékoztatást adni a gyógynövény-termékek tulajdonságairól, használatáról, felhasználásáról, gyógynövényt ajánlani a vevő részére
- tájékoztatni a vásárlót a gyógynövények és drogok házi alkalmazásával, tárolásával kapcsolatos tudnivalókról
- kisvállalkozást létrehozni/működtetni/megszüntetni
- marketingtevékenységet végezni
- irányítani, szervezni és ellenőrizni a bolt működését, biztosítani az áru- és vagyonvédelmet
- ellátni a bolt szabályszerű üzemeltetésével kapcsolatos feladatokat
- biztosítani a személyi és tárgyi feltételeket
- A gyógynövények forgalmazása
- Kisvállalkozások működtetése
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.