- Érettségi
- 55 723 01 ápoló szakképesítés
- 1 év intenzív betegellátó osztályon, ápoló munkakörben töltött szakmai gyakorlat
- Egészségügyi alkalmassági követelmények
A felnőtt intenzív szakápoló kritikus állapotú betegek ápolását, ellátását végzi az intenzív betegellátás területén. Speciális ismeretekkel rendelkezik, felkészültsége, manuális készsége és személyiségjegyei alapján képes az intenzív ellátást igénylő betegek ápolására, ellátására.
A szakképesítés–ráépüléssel rendelkező képes:
- felmérni az intenzív ellátást igénylő beteg szükségleteit, megtervezni és kivitelezni a beteg ellátását, ápolását, értékelni annak hatékonyságát
- csapat–munkában dolgozni
- elvégezni a speciális intenzív szakápolói feladatokat
- betegmegfigyelő készülékeket alkalmazni, speciális invazív eszközök alkalmazásában közreműködni
- elvégezni a trachea–bronchus toalettet
- megelőzni a decubitus kialakulását, kezelni a kialakult decubitust
- ellátni a különböző stomákat
- EKG–t készíteni, értékelni, ritmuszavarokat felismerni, életveszélyes ritmuszavarokat elhárítani
- kezelni az artériás és vénás kanülöket
- centrális vénás nyomást mérni
- alélegeztetőgépet összeállítani, kezelni, működését ellenőrizni
- előkészíteni és segédkezni az intenzív osztályon előforduló beavatkozásoknál
- aktívan részt venni életmentő beavatkozásokban
- előkészíteni és segédkezni diagnosztikus és terápiás eljárásoknál
- dokumentálni a beteg adatait, vizsgálati eredményeit, a kezeléseket és a gyógyszerelést
- kommunikálni a beteggel és hozzátartozójával
- megteremteni és fenntartani a biztonságos és higiénés környezetet
- közreműködni szakmai gyakorlatukat töltő ápolók oktatásában, az intenzív szakápolás kutatásában, fejlesztésében
- elvégezni a minőségbiztosítással kapcsolatos feladatokat, a folyamatok javítását
- Intenzív terápia alapjai
- Intenzív betegellátás
- Intenzív ellátást igénylő betegek szakápolása
A résztvevők az OKJ-s képzéseken az egyes modulok befejezése után írásbeli, szóbeli és / vagy gyakorlati modulzáró vizsgát tesznek a képzés tanárai által (ill. egyes képzéseknél központilag) összeállított feladatokból. Sikertelenség esetén a modulzáró vizsga akár több alkalommal – egyes képzések kivételével – ingyenesen megismételhető.
A modulzáró vizsgák sikeres letétele után lehet szakképesítő vizsgát tenni. A szakképesítő vizsga az egyes modulokat átfogó, központilag összeállított komplex feladatokból áll.
A sikeres vizsgához minden vizsgarészt legalább kettesre kell teljesíteni. (Ellenkező esetben javító vagy pótló vizsgát lehet tenni, külön díjazás ellenében, a jogszabályban meghatározott ideig.) A sikeres vizsga után a résztvevők keményfedeles, államilag elismert szakképesítő (OKJ-s) bizonyítványt kapnak.
4,00
A vizsgaszervező által kiadott OKJ-s szakképesítő bizonyítvány, amelynek alapján Europass bizonyítvány kiegészítő is igényelhető.
A visszajelzések szerint hosszú évtizedek tapasztalatával rendelkező, széles körben elismert, megbízható és igényes képző intézménynek tartanak minket partnereink, megrendelőink és tanulóink. Munkatársaink minden segítséget megadnak a hatékony és eredményes tanuláshoz. Évről évre azt tapasztaljuk, hogy egyre többen választanak minket. Képzéseink országszerte számos helyen elérhetőek. OKJ-s képzéseikre történő jelentkezéskor nem kell regisztrációs díjat fizetni. Fizetési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha elindul a képzés és szerződést kötöttünk. A képzés időbeosztását a munka mellett tanuló résztvevőink igényeihez igazítjuk. Tanáraink a szakma kiváló szakemberei. Tanulóink kellemes környezetben, korszerű eszközök segítéségével tanulhatnak. A magas színvonalú képzésnek köszönhetően, felnőtt tanulóink évek óta kiemelkedő tudás-színvonalon tesznek vizsgát, amint ez a korábbi, négyes átlag feletti vizsgaeredményekből is látható. A képzés végi kérdőívek ugyancsak magas szintű résztvevői elégedettséget mutatnak.
Kapcsolódó képzések
A fenti adatok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek üzleti ajánlatnak.